Książki, podręczniki

Jak tanio kupować książki dla swojego dziecka?

Kiedy zbliża się rok szkolny, a wakacje dobiegają końca, każdy rodzic zaczyna kompletować wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Książki, podręczniki, zeszyty czy długopisy w sumie mogą zabrać z portfela rodzica nawet kilkaset złotych na jedno dziecko. Można jednak znacznie zaoszczędzić, wybierając produkty tańsze, ale i stosując kilka innych ciekawych trików. Gdzie znaleźć tanie podręczniki, i jak ich szukać?

Rób zakupy wcześniej!

Najczęściej pierwsze zakupy do szkoły dla dzieci robi się dosyć późno, czyli w wakacje. Jest to czas, gdy ceny materiałów szkolnych bardzo mocno idą w górę, przez co rodzice, którzy czekali za długo na zakupy do szkoły dla dzieci są przyparci do muru, i płacą więcej. Same podręczniki szkolne sięgają często kwot nawet powyżej 100 zł, co dla rodzica z dwojgiem dzieci może być kolosalną kwotą. Jak jednak ominąć podwyżki cen i próbować zmniejszyć koszty takich zakupów?

  • Rozpoczynać kompletowanie wyprawki wcześniej, nawet w maju czy czerwcu, gdy rok szkolny jeszcze się nie skończył.
  • Kupować książki używane od starszych dzieci.
  • Korzystać z rabatów, jeśli jest się częstym klientem księgarni.
  • Kupować książki „na raty”, kilka w jednym miesiącu, kilka w kolejnym.
  • Kupować książki w tanich sklepach z podręcznikami!

Czy tanie podręczniki można kupić w Internecie?

Jak najbardziej tak! W Internecie można znaleźć całe mnóstwo księgarni i sklepów oferujących tanie podręczniki, których cena zdecydowanie różni się od tych spotykanych w księgarniach stacjonarnych i sieciowych. Dzięki takim zakupom można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych, ponieważ nabywa się używane podręczniki w dobrym stanie często nawet za połowę ich ceny. Z takiego rozwiązania korzysta wielu rodziców, dla których wygospodarowanie kilkuset, a nawet tysiąca złotych na wyprawkę dla swojego dziecka stanowi duży problem. Dobrze jest dokonywać zakupu podręczników zaraz po ogłoszeniu programu nauczania w szkole swojego dziecka, a to zwykle następuje już pod koniec roku szkolnego. Jeżeli  nasz budżet jest skromny, dobrze jest rozłożyć te wydatki na więcej niż jeden, duży zakup. Tanie podręczniki dostępne w sklepach internetowych z pewnością pomogą uporać się ze skompletowaniem wyprawki bez opróżniania portfela do cna! W niektórych miastach znajdują się sklepy i komisy z książkami, które oferują tanie książki, podręczniki czy inne pomoce naukowe w bardzo atrakcyjnych cenach, i można tam również sprzedaż podręczniki swojego dziecka z poprzedniego roku. Dzięki takiej transakcji można szybko zdobyć pieniądze na potrzebne książki, i jednocześnie nie wydawać z własnego portfela zbyt dużo.